X

دانستنی‌های پیش از سفر به پکن، چین

پکن، از مجبوب‌ترین مقاصد شرق آسیا است و سالانه گردشگران زیادی را جذب می‌کند. برای سفر به پکن، بهتر است در زمستان سفر نکنید چرا که آلودگی زیادی دارد و سر سبز نبودن آن، زیبایی زیادی در باغ‌ها و یا دیوار چین ندارد.

بهترین وقت برای سفر

بهترین زمان سال برای سفر به پکن، فصل پائیز و اواخر بهار است که آسمانی آبی، دمایی متعادل و پوششی سرسبز به همراه دارد. شلوغی در تعطیلات اکتبر یعنی از یک تا ۷ این ماه (۹ مهر تا ۱۵ مهر) و در طول فستیوال‌های بهاری یعنی از اواخر ژانویه تا اواسط فوریه (بستگی به تقویم قمری دارد) بسیار زیاد است.

حمل و نقل در پکن

مترو ارزان‌ترین راه برای گشت و گذار در پکن است (رفت یا برگشت یک طرفه ۰٫۳۰ دلار قیمت دارد). تاکسی هم فراوان است و هم ارزان‌قیمت، اما دوچرخه بهترین راه برای دیدن هر چه بهتر شهر است، بخصوص اگر در کوچه‌های باریک محله‌های سنتی شهر (hutongs) اقامت داشته باشید.

آب و هوای پکن

ماه جولای (از اواسط تیر تا اواسط مرداد) با متوسط دمای °۲۷ سانتی گراد، گرم‌ترین ماه سال است. ماه ژانویه (از اواسط دی تا اواسط بهمن) هم با متوسط دمای منفی °۴ سانتی گراد، سردترین ماه سال است.

نکات سفر

با اینکه پکن پایتخت چین است، برخی از محلی‌های آن انگلیسی صحبت می‌کنند که در شانگهای و هنگ‌کنگ دیده نمی‌شود. در هنگام خرید در بازارها مثل بازار ابریشم، بازار Maliandao، بازار Panjiayuan و بازار Hongqiao چانه زدن معمول و رایج است، بنابراین سوغاتی‌هایتان را با قیمت مناسب بخرید.

زبان

ماندارین چینی

سوکت برق

سه شاخه نوع یک (اطلاعات بیشتر)

واحد پول

یوان چین ¥