X

بهترین غذاهای فرانسوی که باید در سفر به پاریس امتحان کنید

آشپزی فرانسوی در تمام جهان شناخته شده است و یکی از ویژگی‌های گردشگری فرانسه و به خصوص پاریس، غذاهای خوشمزه آن است. غذاهای فرانسوی عموما گران قیمت نیستند و می‌توانید با چند یورو عالی‌ترین طعمها را امتحان کنید؛ در اینجا می‌توانید با بهترین غذاهایی که باید در سفر به پاریس و فرانسه امتحان کنید، به پیشنهاد نویسنده کتاب‌های آشپزی Clotide Dusoulier، آشنا شوید. با لوارت همراه باشید…

پاریس را بدون امتحان این غذاها ترک نکنید…

۱- باگت (Baguette)

قطعا پاریس بهترین جایی روزمین است که می‌توان بهترین باگت‌های پخته شده با دست و با بیشترین کیفیت را پیدا کرد. هر ساله رقابتی با عنوان بهترین باگت پاریس (Meilleure Baguette de Paris) برگزار می‌شود، و شما می‌توانید برندگان جوایز را به عنوان منبعی خوب برای خرید نان باگت انتخاب کنید. فراموش نکنید که دو طرف نانباگت را نصف کنید؛ مثل کاری که پاریسی‌ها انجام می‌دهند.

۲- استیک فریت (Steak-frites)

غذایی ساده متشکل از استیک گریل شده گوشت به همراه سس دلخواه و چیپس و سیب زمینی سرخ کرده که بسیار محبوب نیز هست. اگر گوشت به خوبی طبق شود و سیب زمینی‌ها که دوبار سرخ می‌شوند با دست ریز شوند، استیک فریت انتخابی خوب برای خوردن است.

۳- کروک موسیو (Croque-monsieur)

در برخی رستوران‌ها و کافه‌های پاریس که اصطلاحا brasserie نامیده می‌شوند، خدمات بی وقفه و مداوم ارائه می‌شود و یکی از اصلی‌ترین غذاهای منو این نوع رستوران‌ها، کروک موسیو است. این غذا در واقع یک ساندویچ پنیر و ژامبون با نان ترد و پنیر آب شده است و معمولا با سس بشامل، آن را کمی نرم می‌کنند. اگر خیلی گرسنه هستید، می‌توانید کروک مادام سفارش دهید که به آن تخم مرغ نیز اضافه شده است.

۴- کانفیت اردک (Duck confit)

این غذا در اصل روشی برای نگهداری گوشت اردک برای مصرف آن در آینده است. روش کانفیت کردن، شامل پختن اردک در چربی خودش است، تا زمانی که گوشت مرطوب باقی بماند. اغلب رستوران‌های کوچک  و صمیمی پاریس یا اصطلاحان بیستروها، این غذا را خودشان درست نمی‌کنند، اما در عوض آن را از بهترین جا، معمولا از جنوب غربی فرانسه می‌آورند. در کنار این غذا pommes sarladaises نیز خورده می‌شود؛ که سیب زمینی به همراه سیر سرخ شده در چربی اردک است.

۵- پنیر

پاریس قطب اصلی غذایی فرانسه است، و این موضوع بیش از هر جایی در پنیر فروشی‌ها مشخص است؛ جایی که می‌توانید انواع طعم‌های پنیر را امتحان کنید. برای انتخاب پنیر خوب می‌توانید ببینید که در آن فصل، چه نوعی بهترین کیفیت را داراست.

۶- کروسان (Croissant)

اگر صبح‌ها در پیاده رو‌ها از اطراف نانوایی‌های پاریس عبور کنید، بوی نان‌های کروسان تازه گرم و کره‌ای را حس خواهید کرد. نانوای‌های کمی در فرانسه کروسان را کاملا خودشان تهیه می‌کنند، و نوع فریزری آن را می‌خرند. این نان را فراموش نکنید.

۷- پاریس-برست (Paris-Brest)

این دسر بعد از یک مسابقه دوچرخه سواری که بین شهر پاریس و استان برتانی برگزار شد، پاریس-برست نام گرفت؛ برست نام شهری در همین استان است.  این دسر نیز یکی از پرفروش‌ترین‌ها در شیرینی فروشی‌های پاریسی محسوب می‌شود. این شیرینی تهیه شده از خمیر پفی به همراه کره آجیل و بادام کاراملی، پیشنهاد خوبی برای دوستداران شیرینی است.

۸- ماکارون (Macaron)

یک شیرینی دوست داشتنی و متشکل از دو لایه تهیه شده از مرنگ بادام که در وسط آن کرم کره یا گاناش قرار دارد؛ و هر چند در سراسر دنیا محبوب است، اما زادگاه و بهترین جایی که می‌توان آن را امتحان کرد، شهر پاریس است. ماکارون‌ها در هر طعم و رنگی پیدا می‌شوند. بهتر است آن را از شیرینی فروشی‌هایی بخرید که خودشان تولید می‌کنند، که قطعا بهتر از نوع کارخانه‌ای آن است.

۹- کرپ‌های خیابانی (crêpes)

در پاریس که قدم بزنید، در گوشه و کنار خیابان‌های آن می‌بینید که کرپ به فروش می‌رسد. این غذا یکی از معدود غذاهای خیابانی بومی و محلی در پاریس است و یک اسنک مناسب برای بعد از ظهرهای شما به حساب می‌آید.

۱۰- شکلات

پاریس از مقاصد خوب جهان برای شکلات‌های با کیفیت است. همچنین این شکلات‌ها یکی از بهترین سوغات پاریس به حساب می‌آیند که می‌توانید انواع مختلف آن را مانند شکلات‌های معمولی، رنگی، تخته‌ای یا پودر نوشیدنی شکلات به خانه ببرید.

۱۱- کارامل

کارامل‌های پاریس از دیگر پیشنهادات خوب برای دوستداران شیرینی هستند.  این کارامل‌ها دارای بافتی و طعم کره‌ای فوق العاده‌ای هستند. برای خرید می‌توانید Jacques Genin یا Patrick Roger سری بزنید.


منابع: sharedappetite ،bbcgoodfood