X

تاریخی‌ترین مقاصد گردشگری دنیا برای عاشقان مکان‌های تاریخی

اگر به آثار تاریخی، به خصوص نوع افسانه‌ای آن که داستان‌های زیادی در پشت خود جای داده‌اند، علاقه مندید، در اینجا می‌توانید لیست بهترین شهرها و مقصدهای گردشگری جهان را مشاهده کنید که بهترین آثار تاریخی ار در خود جای داده‌اند.

بهترین مکان‌های تاریخی در دنیا

۱- شبه جزیره یوکاتان، مکزیک (Yucatán)

تماشای یک ساحل خیره کننده، در کنار گشت و گذار در مخروبه‌های آثار تاریخی باقی مانده از دوران مایاها چیزی است که می‌توانید در شبه جزیره یوکاتان در کشور مکزیک تجربه کنید. در شهر کانکون (Cancun) در همین شبه جزیره، آثار شناخته شده چیچن ایتزا (Chichen Itza) و کوبا (Cobá) قرار دارد که می‌توانید آن را در تصویر مشاهده کنید. در نزدیکری شهر مریدا (Merida) نیز می‌توایند آثاری از تمدن مایا مانند اهرام و زمین‌های Uxmal را مشاهده کنید.

۲- آتن، یونان (Athens)

آتن مرکز اصلی افسانه‌های یونانی است؛ جایی که داستان‌های اساطیری یونانی مانند زئوس و پوزئیدون از آنجا منشا گرفته‌اند. آتن همچینین یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است. گشت و گذار در آتن را از آکروپولیس آغاز کنید، به پانتئون بروید، به استادیوم قدیمی المپیک سری بزنید و همچینن به تماشای آب‌های لاجوردی ساحل بنشینید.

۳- پترا، اردن (Petra)

شهر پترا، جایی که اینیدانا جونز در آن ماجراجویی می‌کرد. پترا مکانی حک شده در ژرف دره‌ای در منطقه عربه (Arabah) در اردن است، که در سال ۱۸۱۲ توسط کاوشگر سوئیسی کشف شد. امروزه پترا یکی از عجایب هفت گانه جهان است.

۴- رم، ایتالیا (Rome)

جای تعجبی نیست که رم در فهرست برترین شهرهای تاریخی قرار دارد؛ جایی که زادگاه امپراتوری رم و میزبان آثار تاریخی بسیاری مانند کلسئوم (Colosseum)، انجمن رمی‌ها (Roman Forum)، دخمه سن کالیستو (Catacombs of San Callisto)، پالاسیوم (Palatine)، حمام کاراکالا (Caracalla)، ویلای کوئینتیلی (Villa dei Quintili) و باقی مانده‌های بندر اوستیا انتیکا (Ostia Antica) است.

۵- ماچو پیچو، پرو (Machu Picchu)

ماچو پیچو باقی مانده تمدن اینکاها در پرو، پیش از غارت آن بوسیله اسپانیایی‌ها است. می‌توانیدبه همراه دیگر گردشگران در شهر گمشده اینکاها به گشت و گذار بپردازید. ماچو پیچو ارزش پیاده روی طولانی را دارد.

۶- پکن، چین (Beijing)

پکن باقی مانده‌ای از امپراتورهایی که زمانی این سرزمین پهناور را اداره می‌کرند. در پکن مکان‌های تاریخی و فرهنگی زیادی از جمله شهر ممنوعه، آرامگاه مینگ، و دیوار بزرگ چین قرار دارد، که تاریخ ان به دودمان مینگ بر می‌گردد.

۷- انگکور وات، کامبوج (Angkor Wat)

معبد انگکور وات، نمونه‌ای کامل از معماری خمری است که تاریخ آن به قرن دوازدهم بر می‌گردد. این مکان به دست پادشاه کامبوج سویاوارمان دوم به عنوان پایتخت کامبوج ساخته شد. درون معبد نیز حکاکی‌هایی وجود دارد.

۸- بوداپست، مجارستان (Budapest)

شهر خوش منظره بوداپست مکان‌های قرون وسطایی و رمی زیادی را در خود جای داده است. در بوداپست، با گشت و گذار در موزه Aquincum، کلیسای متیاس (Matthias)، و کلیسای قرون وسطایی بودا و دیگر موزه‌ها، می‌توانید به عقب برگردید و تاریخ را نظاره‌گر باشید.

۹- آگرا، هند (Agra)

تاج محل، شناخته شده‌ترین بنای تاریخی در هند است که در آگرا قرار دارد. البته در آگرا بناهای تاریخی فراوان دیگری نیز یافت می‌شود. بقایای سلسله مغول‌ها و فاتح پور سیکری نیز از دیگر اماکن تاریخی آگرا محسوب می‌شوند.

۱۰- قاهره، مصر (Cairo)

این لیست با شهر قاهره، با داشتن هرم عظم الجثه جیزه و مجسمه ابولهول، کامل می‌شود. این هرم ۴۸۱ فوتی که ساخت آن تقریبا ۲۰ سال به طول انجامید، زمانی بلندترین سازه دست ساز بشر در جهان بود و در ساخت آن از هیچ ماشین مدرنی اتفاده نشد.


منبع: escapehere