X

بهترین غذاهای روسی که باید در سفر به روسیه امتحان کنید

زمستان‌ها در روسیه طولانی است و آشپزی روسی نیز متاثر از همین آب و هواست؛ به همین خاطر غذاهای روسی بیشتر از اینکه دارای پروتئین باشند، دارای کربوهیدرات و پر چرب هستند. در اینجا می‌توانید بهترین غذاهای روسی که باید در سفر به شهرهای مسکو، سن پترزبورگ، سوچی و… امتحان کنید را مشاهده کنید.

بهترین غذاهای روسی که باید در سفر به روسیه امتحان کنید:

پلمنی (Pelmeni)

پلمنی نوعی دامپلینگ است که غالبا برای پر کردن آن از گوشت استفاده می‌شود. این غذا به روش‌های متفاوتی سرو می‌شود. می‌توان آن را خالی، با کره، خامه ترش یا آب گوشت سرو کرد.

سوپ برش (Borscht)

برش نوعی سوپ است که با چغندر خرد شده تهیه می‌شود و مناسب روزهای سرد مسکو است و با گوشت یا بدون گوشت، به همراه سیب زمینی، سبزیجات (معمولا شوید) و اسمتانا (smetana: نوعی خامه ترش روسی) سرو می‌شود. نان چاودار یا نان سیر با رویه‌ای از پنیر ذوب شده نیز در کنار آن خورده می‌شود. می‌توان برش را به عنوان غذای اصلی یا پیش غذا سرو کرد. این غذا یکی از مهمترین غذاهای روسیه محسوب می‌شود و ترک مسکو و از دست دادن این غذا، سفر شما را ناتمام می‌گذارد. از دیگر سوپ‌های روسیه می‌توان به ukha تهیه شده از ماهی فصل و آب سبزیجات، و schi، سوپ تهیه شده از کلم اشاره کرد.

بلینی یا پنکیک‌های روسی (Blini)

بلینی نسخه نازک کرپ‌های فرانسوی است و در اکثر رستوران‌های مسکو یافت می‌شود. این پنکیک‌ها عموما از گندم سیاه تهیه می‌شوند و نمونه آرد سفید آن نیز دیده می‌شود. ماهی سالمون دودی، سوپ قارچ، خامه ترش و شیر تغلیظ شده نیز در کنار آن خورده می‌شود. نمونه خوشمزه دیگر این غذا سیرنیکی (syrniki) نام دارد، و معمولا به عنوان صبحانه یا دسر سرو می‌شود. البته خوردن آن با مرباهای خانگی از بهترین پیشنهادها محسوب می‌شود و می‌توان از عسل نیز استفاده کرد.

سالاد روسی

سالاد روسی که با نام الویه یا الیویر (Olivier) نیز شناخته می‌شود، از غذاهایی است که در جهان گسترش یافته و همه جا سرو می‌شود. البته نمونه روسی آن تردتر، تازه‌تر و با سس مایونز سبک‌تری تهیه می‌شود. بهتر بودن این غذا در روسیه ممکن است به استفاده خیار تازه یا خیار شور روسی مربوط باشد. پایه این غذا سیب زمینی، نخود فرنگی، تخم مرغ است. نام این غذا بر گرفته از نام مخترع آن Lucien Olivier است که آن را در اواسط دهه ۱۸۰۰ تهیه کرد. نمونه‌های مشابه زیادی از این سالاد در روسیه یافت می‌شود که ممکن است توجه شما را جلب کند.

سالمون دودی یا شاه ماهی نمک سود شده

ماهی‌های رودخانه‌ای و آب شور در آشپزی روسی به میزان قابل توجهی دیده می‌شود. سالمون دودی معمولا تنها یا به همراه پنکیک، و شاه ماهی خام به همراه سالاد سرو می‌شود. نمونه‌ای از شاه ماهی با نام شاه ماهی پوشیده از کت خزدار یافت می‌شود که لایه‌ای از سبزیجات، چغندر و پیاز آب پز به همراه مایونز بر روی آن قرار دارد. از ماهی‌های دیگری که در مسکو یافت می‌شود می‌توان به قزل آلا، کپور، سوف، خاویار و استرلیاد اشاره کرد.

پیروگ (Pirog)

پیروگ نوعی پای روسی است که درون آن با مواد شیرین پر شده است. بر رویاین شیرینی‌های خوشمزه با الگوهایی نیز تزئین شده است.

سولیانکا (Solyanka)

سولیانکا نوعی سوپ است که بیشتر به تاس کباب شباهت دارد و عموما در سه نوع پخته می‌شود؛ ماهی، گوشت قرمز یا به همراه قارچ. در کنار این غذا خیار شور، پیاز و سبزیجات خرده شده، به همراه خامه ترش سرو می‌شود.

نان زنجبیلی تولا (Tula Gingerbread)

نان زنجبیلی در سراسر روسیه پخته می‌شود، اما مشهورترین آن‌ها متعلق به استان و شهر تولا است. این نان‌های زنجبیلی دارای طرح‌های متنوع و زیبایی هستند که بر رویشان نقش بسته است. این نان‌های زنجبیلی دارای بافتی نرم، و معمولا پر شده از عسل و مربا هستند. این نان‌ها سوغات خوبی نیز از روسیه به شمار می‌روند.

کیک عسل (Honeycake)

این کیک، متشکل از چند لایه‌ نازک کیک اسفنجی عسلی به همراه خامه است. تعدا لایه کیک‌ها بین ۵ تا ۱۵ است و بر روی آن خرده‌های کیک یا آجیل ریخته می‌شود و به مدت یک شب کنار گذاشته می‌شود، تا نرم شود کرم را به خود جذب کند. این کیک دارای بافتی نرم و برای خوردن سبک است، اما پر از طعم و شیرینی است.

استروگانوف (Stroganoff)

غذای روسی دیگری که در سراسر جهان سرو می‌شود؛ اما روسیه بهترین جا برای خوردن استروگانوف است و خوشمزگی بیشتر آن به خامه ترش روسیه و تنوع و کیفیت قارچ‌های آن مربوط است.

خوراک قارچ (Mushroom julienne)

طعم این غذا نیز به استروگانوف شبیه است، اما در این غذا از گوشت استفاده نمی‌شود. این غذای خامه‌ای در اکثر منوها به عنوان پیش غذا یافت می‌شود. خوراک فقارچ ترکیبی از مواد اولیه رایج در روسیه مانند، قارچ خرد شده، پنیر، خامه ترش و خامه معمولی است.


منابع: luxeadventuretraveler expatica