X

بهترین سوغات آمستردام و هلند

در سفر به کشور هلند و شهر آمستردام که پایتخت این کشور است، خرید سوغاتی را فراموش نکنید. انتخاب نوع این سوغات بستگی به سلیقه شما دارد. در اینجا می‌توانید بهترین سوغاتی‌های هلند را مشاهده کنید تا انتخاب بهتر و راحت‌تری داشته باشید.

سوغات هلند و آمستردام:

استروپ وافل (Stroopwafels)

استروپ وافل به نوعی امضای هلند به حساب می‌آید و یکی از بهترین خوراکی‌هایی است که باید در سفر به هلند امتحان کنید. این شیرنی شامل دو ویفر کره‌ای با لایه میانی از شربت کارامل است. بعد از اینکه آن را به صورت گرم از دستفروش‌ها یا کافه‌های آمستردام خریدید و سرو کردید، خوب است که کمی هم برای بردن به خانه بخرید. این شیرینی‌ها سوغات خوبی محسوب می‌شوند و همه آن را از شما می‌پذیرند؛ البته به جز کسانی که در رژیم غذایی سختی هستند.

بهترین استروپ وافل‌ها را می‌توان در نان پزی و چایخانه Lanskroon که در کنار کانال آبی آمستردام قرار دارد، پیدا کرد. دستفروش‌های بازار Albert Cuyp هم انتخاب خوبی هستند. بسته‌های قوطی استروپ وافل نیز در فروشگاه‌های Hema و Albert Heijn قابل خریداری هستند. اگر خیلی به آن علاقه داشتید تمام انواع کره‌ای آن را امتحان کنید.

سفالینه‌های آبی دلفت (Delft Blue)

هیچ چیز نمی‌تواند به اندازه سفالینه‌های آبی شهر دلفت یادآور هلند باشد. این ظروف سفال آبی و سفید، متعلق به قرن ۱۶ هستند. می‌توانید این ظروف را همه جای آمستردام، در انواع متفاوت، از نوع کلاسیک گرفته، تا ظروف مدرن، پیدا کنید. نوع عتیقه این ظروف هزاران یورو قیمت دارد، اما نوع معمولی آن تنها برای چند یورو قابل خریداند. می‌توانید به Galleria D’Arte Rinascimento سری بزنید که در هم نوع جدید و هم نوع قدیمی را داراست، یا به فروشگاه Jorrit Heinen Delft Shop سری بزنید.

گزینه دیگر Klevering& در موزه امپراتوری است که در ساخت آن از مدل‌های قرن شانزده و هفدهمی موجود در موزه الهام گرفته شده است. در مرکز خرید Bijenkorf مدل‌های مدرن‌تری یافت می‌شود.

  • نکته: می‌توانید با خرید ظروف دلفت مخصوص استروپ وافل، سوغات ترکیبی به خانه ببرید.

پنیر

پنیر یکی از بهترین غذاهایی است که باید در سفر به هلند و آمستردام امتحان کنید، و می‌توانید ان را به عنوان سوغات نیز خریداری کنید. برای خرید انواع پنیرها مثل گودا، پنیر بز، گوسفند و… می‌توانید به خیابان Leidsestraat مراجعه کنید.

کفش‌های چوبی

این کفش‌های چوبی بیشتر جنبه تزئینی دارند و استفاده از ان‌ها راحت نیست. برای خرید این کفش‌ها می‌توانید به فروشگاه Otten & Zn در محله De Pijp مراجعه کنید.

خاطرات ان فرانک (Anne Frank)

خانه ان فرانک یکی از برترین جاذبه‌های آمستردام محسوب می‌شود، و هنگام بازدید از این خانه می‌توانید خاطرت آن را در زبان‌های متفاوت در همان جا بخرید.


منابع: T+L ،inyourpocket