X

دانستنی‌های سفر به پاریس، فرانسه

پاریس پایتخت فرانسه، مترادف است با فرهنگ، هنر، غذا، معماری و در کل هر چیزی که یک شهر را به مقصدی عالی برای سفر تبدیل می‌کند. از ویژگی‌های خوب پاریس این است که سفر در هر فصل یک امتیاز منحصر به فرد خودش را دارد.

بهترین وقت برای سفر به پاریس

هیچ زمان مشخصی را برای سفر به پاریس نمی‌توان تعیین کرد. در ماه‌های گرم سال پارک‌ها سرسبز هستند خانواده‌ها مشغول پیکنیک‌ هستند و در شهر و جاذبه‌های بخاطر وجود انبوه گردشگران شلوغ است. در ماه‌های سردتر سال آسمان ابری و خاکستری رنگ است اما گردشگران کمتری دیده می‌شود. رویدادهای سالیانه زیادی هم برگزار می‌شود که بسته به علاقه شما، زمان آن‌ها هم متفاوت است.

حمل و نقل در پاریس

با مترو و سرویس قطار RER پاریس (شبیه Under Ground لندن)، هر کجا که خواستید می‌توانید بروید. قیمت آن هم ارزان است؛ هر بلیت یکطرفه ۲$ دلار و بلیت‌های روزانیه از ۱۴$ قیمت دارد. در پاریس تاکسی و اتوبو هم به راحتی پیدا می‌شود، اما شهروندان پاریس برای مسیرهای کوتاه ترجیح می‌دهند پیاده روی کنند یا از دوچرخه‌های عمومی که Vélib نام دارند استفاده کنند.

آب و هوای پاریس

ماه ژانویه (از اواسط دی تا اواسط بهمن) با متوسط دمای °۵ سانتی گراد، بهترین ماه سال از نظر آب و هوا محسوب می‌شود. ماه جولای (از اوایل تیر تا اوایل مرداد) با متوسط دمای °۲۰ سانتی گراد، گرم‌ترین ماه سال است.

نکات پیش از سفر به پاریس

در سفر به پاریس سعی کنید کمی فرانسوی صحبت کنید و کمی با مد روز لباس بپوشید؛ در این مورد اصلا نیازی به نگرانی نیست چون افراد زیادی پیدا می‌شوند که خیلی راحت لباس می‌پوشند.

زبان

فرانسوی

نوع سوکت برق

دو شاخه نوع E (اطلاعات بیشتر)

واحد پول

یورو €